Кафедра образотворчого мистецтва та академічних дисциплін

Kafedra OM

Кафедра образотворчого мистецтва та академічних дисциплін в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва об’єднує дві майстерні: монументально-декоративного живопису та академічних дисциплін. Очолює кафедру кандидат мистецтвознавства, доцент Валентина Дмитрівна Молинь.

Кафедра образотворчого мистецтва та академічних дисциплін здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» за освітніми програмами «Декоративне мистецтво», «Образотворче мистецтво».

Майстерню  монументально-декоративного живопису створено  2000 р. на базі відділення художнього розпису, започаткованого  1990 року в Косівському технікумі народних художніх промислів ім. В. Касіяна.

Основою навчального процесу в майстерні монументально-декоративного живопису є формування школи монументально-декоративного живопису, що спрямована на відродження кращих традицій вітчизняного та світового монументального мистецтва.

У процесі навчання студенти отримують ґрунтовну фахову підготовку з рисунка, живопису, композиції, технології, перспективи, кольорознавства та історії мистецтва за фахом, опановують засоби проектування й виконання в матеріалі композицій для інтер’єрів та екстер’єрів культових і громадських споруд у техніці темперного розпису, фрески, мозаїки, сҐрафіто, вітража, енкаустики.

Якісний науково-педагогічний склад кафедри формують досвідчені педагоги й творчі особистості: члени Національної спілки художників України — заслужені художники України, доценти Калитко А.М., Дутка В.Я., кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, доцент Молинь В.Д. (завідувач кафедри), старші викладачі Перегінець В.І., Гнидко Т.В., випускник аспірантури, викладач Молинь Н.І., майстер виробничого навчання Радиш Ю.Ю.

Науково-педагогічні працівники, які забезпечують навчальний процес з таких дисциплін, як рисунок, живопис, скульптура – доцент-сумісник, кандидат мистецтвознавства Білий В.Д., старший викладач, член Національної спілки художників України  Приймак Д.Й., старші викладачі, творчі особистості Макар Л.О., Юсипчук Р.Б., лаборанти кафедри Дроняк Д.В., Петричук Р.В.

Викладачі та студенти кафедри образотворчого мистецтва є учасниками різноманітних мистецьких виставок, симпозіумів, пленерів, наукових конференцій в Україні та за її межами, організовують персональні виставки, мають низку  публікацій у фахових виданнях, проводять творчі конкурси та олімпіади з образотворчого мистецтва, ведуть підготовчі курси для абітурієнтів навчального закладу. Кілька років поспіль кафедра є ініціатором проведення на базі КІПДМ ЛНАМ Всеукраїнського пленеру з живопису «Косів осінній».

PDF file icon План роботи кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін на 2023 -2024 н. р.

PDF file icon План роботи кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін на 2022 -2023 н. р.

PDF file icon План роботи кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін на 2021 -2022 н. р

PDF file icon План роботи кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін на 2020 -2021 н. р.

Олімпіада з творчого малюнка «Наша земля Україна» 2018

Викладачі кафедри