кафедра ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ТА АКАДЕМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

PereginecПЕРЕГІНЕЦЬ

Василь Іванович

старший викладач кафедри Образотворчого мистецтва та академічних дисциплін


 Народився в селі Новиця Калуського району Івано-Франківської  області. Закінчив Косівський технікум народних художніх промислів ім. В. Касіяна та Львівську національну академію мистецтв за спеціальністю «Художня кераміка».

 З 1995 року – викладач рисунку та живопису Косівського коледжу прикладного та декоративного мистецтва на відділі художнього розпису.

З 1996 року – завідувач відділу художнього розпису Косівського коледжу ПДМ.

З 2000 року – завідувач відділу монументально-декоративного живопису Косівського державного інституту  прикладного  та декоративного мистецтва.

З 2006 року – старший викладач кафедри образотворчого мистецтва КІПДМ ЛНАМ.

Здобувач наукового ступеня кандидата наук при аспірантурі Львівської національної академії мистецтв.

В. Перегінець реалізував більше 20 об’єктів у ділянці оздоблення інтер’єрів вітражами та авторськими камінами. Автор розпису екстер`єру Музею писанкового розпису у м. Коломия.

Працює творчо в галузі вітражу, станкового живопису та кераміки, експериментальної кераміки. З 2003 по 2012 рр. проводив майстер-класи з кераміки в МДЦ «Артек» АР Крим, 2013-2019 рр. майстер-класи в «EUROPA-PARK» м. Руст, Німеччина.

Учасник міжнародних, всеукраїнських, обласних та регіональних виставок. Персональні виставки: 2006 р. - в музеї Народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, 2016 р. -  в музеї Народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, Музейно-виставковий центр Калуської міської ради, 2017 р.. У тому ж році персональна виставка в Івано-Франківському художньому музеї. У 2020 році персональна виставка у Музеї етнографії та екології карпатського краю у м. Яремче. За багаторічну, сумлінну трудову діяльність нагороджений грамотами: Міністерства освіти, Обласної державної адміністрації, Районної державної адміністрації, Федерації профспілок України, Срібним нагрудним знаком Львівської національної академії мистецтв, Нагрудним знаком «Відмінник освіти», Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський». Роботи художника знаходяться у приватних колекціях України, Польщі, Німеччини Франції, Китаю.

PDF file icon Всеукраїнське трієнале  «УКРАЇНСЬКИЙ ФОЛЬКМОДЕРН 2021р.».