кафедра Декоративного мистецтва

StefiukR

СТЕФ’ЮК

Роман Григорович

Викладач-методист, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри Декоративного мистецтва


Народився 27 листопада 1982 року в с. Рожнів Косівського району Івано-Франківської області. Закінчив Косівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, магістратуру Львівської національної академії мистецтв. Захистив дисертацію на тему − «Художнє різьблення в облаштуванні інтер’єру дерев’яних церков Гуцульщини  ХVІІ − початку ХХІ століття».

Основні напрями наукових досліджень – особливості художнього різьблення предметів облаштування дерев’яної гуцульської церкви як мистецького явища; розвиток народних традицій  художньої обробки сакральних предметів та мистецькі інспірації у творах сучасних майстрів і шкіл художнього деревообробництва.

Роман Стеф’юк  − співавтор навчального посібника «Проектування християнського храму», автор більше 40 наукових публікацій у фахових мистецьких виданнях. Важливу частку його діяльності складає творча робота, участь у реґіональних, обласних, всеукраїнських виставках та міжнародних конференціях, семінарах та симпозіумах, дотичних до специфіки підготовки фахівців у Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ.

https://orcid.org/0000-0002-1663-2657