Майстерня художньої кераміки

Художня кераміка

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

4 kurs xk6   Збереження та розвиток тра­дицій косівської народної ке­раміки пов'язані з відкриттям відділу художньої кераміки. Це стало непересічним явищем у системі мистецької освіти, адже від моменту його пер­шого випуску молоді художни­ки почали активно впливати на художні якості мистецтва кера­міки.

Майстерня художньої кераміки Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ має 60-річну історію. Протягом цього часу понад пів тисячі студентів опановували мистецтво кераміки, вивчали методи формування і деко­рування керамічних виробів. Студенти оволодівають такими техніками виготовлення, як гон­чарство, гіпсо-ливарна справа, ручне ліплення, фляндрування, ритування, підполивний розпис.

    В майстернях працюють: канди­дат мистецтвознавства, доцент Олександра Куш­нір, майстер виробничого навчан­ня Іван Захарків, завідувач ла­бораторії Віталій Кушнір.

   З 2008 року щорічно прово­диться студентська мистецька акція «ГончАРТ пленер у Косові!», яка сприяє активізації творчого потенціалу студентів різних на­вчальних закладів та популяри­зує кращі традиції мистецьких осередків кераміки України.

   Випускники успішно працюють у навчальних мис­тецьких установах, засновують творчі майстерні та працюють художниками-дизайнерами.