Майстерня художнього текстилю

Художній текстиль

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

4kursxt2

    Майстерню художнього текстилю  започатковано  1882 року як Крайову ткацьку промислову школу.  1939 року на базі цього закладу було створено професійну двохрічну школу гуцульського мистецтва. Серед ремесел, які вивчалися у школі, було ткацтво й килимарство. Профільні предмети викладали професійні ткачі та художники. Анна Герасимович, Павло Дзюбей, Тетяна Кібзуй, Елизавета Ключан навчали учнів  професії ткача. Відділ проіснував до 1955 року й був закритий у зв’язку з реорганізацією.

    1989 року відділ  ткацтва був відкритий повторно.  Із того часу майстерня текстилю є однією з найперспективніших у  Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Творча робота сту­дентів, що здійснюється у стінах закладу, спрямована на відродження давніх технік ткацтва й апробацію новаторських технологій декорування текстильних виробів. За час навчання студенти опановують на практиці техніки ткацтва, ручної вибійки, холодного та гарячого батика, аплікації тощо. Окремо вивчаються килимарські техніки ткання, техніки виконання  класичних шпалер  та гобе­ленів. Проєктування охоплює широкий діапазон  композицій    – від простих орнаменталь­них до тематичних фігуративних зображень,  і завершується авторськими  ідеями комплексного оформлення житлових та громадських інтер'єрів засобами текстилю.

    Процес  навчання майбут­нього художника-текстильника орієнтований на використання новітніх форм і методів,  передбачає розвиток  у студентів потреби   у системній творчій праці, допомагає  становленню  індивідуального стилю молодого митця.

    У майстерні художнього текстилю працюють досвідчені майстри  та педагоги.  Їх творча  та наукова діяльність направлена на активізацію  процесів у галузі художнього текстилю, розвиток традиційного мистецтва, створення принципово нових тканин, сучасних за змістом та технологією виконання.

   Випускники майстерні художнього текстилю – це професіонали своєї справи, які успішно працюють як дизайнери одягу, художники по текстилю, вчителі образотворчого мистецтва та праці, керівники гуртків відповідного профілю.

 

 

 

читайте також:

26 травня 2021 року у студентів розпочалася проектно-конструкторська практика

II Міжнародний симпозіум художнього текстилю «Вчитель і учень»