Відгуки освітньої програми

Наталія Кушнірук


Вівторок, 30 листопада 2021
Любов Чернікова, дизайнер одягу: Аналіз ОП

Моє ім’я — Любов, а друзі називають мене Люба. Отож, ми з вами можемо бути друзями.

З 2010 року я створюю дизайнерський одяг під власним брендом CHERNIKOVA, і сьогодні це вже 22 реалізовані колекції та понад 1000 моделей одягу з елементами етніки.

Я можу написати свої думки з власного досвіду. Не знаю на шо опиратись в тій таблиці, можу прикинути по кількості годин та практичних заняттях:
1. Психологія, філософія, педагогіка мені не знадобилась ніде. Оскільки їх відкинути не получиться то можна там добавити мистецтво комунікацій, психологія продаж, щось про маніпуляції і як їх розпізнати. Як не перегорати, як уникати інформаційного шуму - практичні речі, або такого плану інформацію. Це корисне я думаю.
2. Англійська мова зараз дуже потрібна, але практична, розмовна - я б її додала у всі курси великим обсягом. Але треба її вчити так, щоб студент міг сам зав'язати і завершити контакт з іноземцем, навіть якщо він говорить з помилками або з використанням якогось додатку. У мене зараз збільшується кількість взаємодії англійською, це маст хев. Може щоб учні мали якихось колег студентів інших закладів за кордоном по інстаграму, чи дивились якийсь мистецький англійський ютуб канал. Щоб не лиш теорія, більше практики, щоб студенти вільно могли говорити без сорому, навіть з помилками.
3. Менеджмент і маркетинг у мистецтві - я не знаю що всередині курсу, але цього теж має бути багато, особливо маркетинг. Думаю більша частина випускників - ремісники, люди які практично щось виготовляють. Їх треба навчити це продавати, також продавати себе. Менеджмент міг би зачіпати щось таке як стратегічне планування.

2 курс.
1 рисунок, пластична, живопис, кольорознавство, композиція, історія мистецтв - це все дуже гарне
2. Мені дуже допомогла нарисна геометрія і креслення, чіткі науки, саме мені це розвинуло просторове мислення.
3. Комп'ютерної графіки має бути достатньо. Для модельєрів clo 3d треба починати мабуть з 2 курсу точно, обов'язково фотошоп, корел. Мабуть вам для того треба добрий комп'ютер і щоб викладачі вчились теж.
4. На 2 курсі думаю треба додати шось про фінанси, цього ніде не вчать і це дуже важлива частина роботи. Студент має вміти розрахувати вартість своєї роботи, матеріалів, як це заощаджувати, планувати як планувати асортимент та закупку матеріалів, як раціонально використовувати матеріали, аналіз витрат, розподіл статей витрат. Можна навіть зачепити планування особистих фінансів, і економіку підприємства, тобто усілякі там дохід, маржа, щоб людина могла бути успішною фінансово. Це супер важно і це ніде не вчать. Без заробітку людина перегорає і не хоче робити своє діло.
5. І треба додати маркетинг соцмережі, сайти, фейсбук, інстаграм, воронки продаж, комунікація з клієнтом, як продавати в соцмережах, як запускати рекламу. - цього можна трохи, хоч пару годин.

По третьому курсу я не знаю, там треба детально дивитись програму і що учні на фінальному етапі вміють.
Але я думаю ще можна їх надихати тим, що робити аналіз конкурентів по світу в їх галузях, щоб вони знали куди рухатись. Я колись знаходила цікавих дизайнерів по ткацькому ремеслу, переможців найпрестижніших конкурсів дизайну, то це стимулює. Щоб було видно планку світову, не лиш українську чи історичну.

Можу прокоментувати детальніше при зустрічі. 

 


Середа, 17 листопада 2021
Powered by Phoca Guestbook

Текст повідомлення

Контрольне зображення