НАШІ ВИПУСКНИКИ

Марта Пітчук - Місія моїх картин

Marta PitchukМарта ПІТЧУК — випускниця Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

Марта Пітчук народилася в Івано-Франківську 1993 року. Закінчила Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ і Українську академію друкарства у Львові.
Лялька мотанка – прадавній український оберіг, який мотали матері для своїх дітей, вкладаючи в нього теплоту і турботу.
У картинах показано, як нежива лялька попередніх століть перетікає у сьогодення і зливається в одне ціле з реально існуючою жінкою з плоті і крові. Жива Мотанка уже не предмет, а особистість зі своїм характером, думками і поглядами, вона втілення минулого, що ожило на полотні.
Художниця, працюючи над образом Мотанки, повністю прописує її портрет, деталізуючи кожну рису обличчя, а вже потім закриває його нитками. Це робиться для того, щоб Мотанка мала душу. Вона стає не лише красивим зображенням, а й глибоким неповторним образом з власними емоціями і переживаннями. Якщо придивитися, можна помітити з-під ниток погляд жінки, яка знаходиться у середині картини під шаром фарби.
Мазки картин рухаються циклічно, повторюючи спосіб мотання оберегу. Роботи виконані на темному фоні, який якнайкраще передає глибину, створює таємничу атмосферу, відчуття інтимності, наче ви знаходитеся з Мотанкою лише вдвох.
У картинах зображені елементи українського строю, але не ті, до яких ми звикли, а давно забуті. Автор опрацьовує кожен етнічний регіон, намагаючись знайти у ньому щось особливе і незвичне.
Твори зберігаються у приватних колекціях Англії, Німеччини, Італії, Люксембургу, Чехії, Польщі, Аргентини, США, Канади.

Дивитись info:

"Кращий художних 2020 року