ВИСТАВКИ

Персональна виставка живопису Анатолія Миколайовича Калитка

У Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв відбулося відкриття персональної виставки живопису заслуженого художника України, доцента кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ Анатолія Миколайовича Калитка. Виставка присвячена 50-річчю його творчо-педагогічної діяльності у Косові.

Народився Анатолій Миколайович 13 липня 1942 року в селі Оринин Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.

1971 року закінчив Київський державний художній інститут   (нині  Національна  академія  образотворчого мистецтва та архітектури).

Навчався у провідних українських живописців: Карпа   Трохименка, Олександра Сиротинка, Анатолія Пламеницького, Юлія  Ятченка,  Тетяни Яблонської,  Віктора Присталенка.

П’ять десятків років Анатолій Миколайович успішно поєднує творчу та педагогічну діяльність, працюючи в Косівській мистецькій школі (технікумі, училищі, коледжі, інституті)

З 2002 року Анатолій Калитко – член Національної спілки художників України, 2013 року йому присвоєно почесне звання «Заслужений художник України», а 2016 – підтверджено вчене звання доцента кафедри образотворчого мистецтва Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Анатолій Миколайович Калитко – творчо активний художник-живописець, який представляє Косівський інститут та реґіональну організацію Національної спілки художників України на міжнародних, всеукраїнських і реґіональних художніх виставках. Він – учасник численних  міжнародних симпозіумів та пленерів з живопису.

За період творчої діяльності Анатолій Калитко влаштував  більше двадцяти п’яти персональних виставок, зокрема, у виставкових залах Івано-Франківського краєзнавчого музею, Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини, Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, Кам'янець-Подільської картинної галереї, меморіального музею В.Касіяна в Снятині.

Особливою вагомістю позначені персональні виставки А.Калитка у престижних виставкових залах Національної спілки художників України (2007) та Українського фонду культури в Києві (2007, 2010), Культурного центру України в Москві (2008), представництва посольства України в США (2007).

З нагоди 70-ліття художник влаштував ювілейну виставку «Мелодія живопису Анатолія Калитка» у виставковій залі Косівської регіональної організації НСХ України (2012).

Персональні виставки під девізом «З любов’ю до Гуцульщини» відбулися у Косівському інституті ПДМ ЛНАМ та Косівській регіональній організації НСХУ (2015), Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття         ім. Й. Кобринського у Коломиї (2017), музеї Етнографії та екології Карпатського краю у Яремче (2020) .

Пейзаж, портрет і натюрморт – це жанри, у яких найповніше виявляється творча індивідуальність Анатолія Калитка. Виставка присвячена 50-річчю творчо-педагогічної діяльності у Косові, знайомить з невеликою частиною творчого доробку художника і педагога, який зробив вагомий внесок у розвиток Косівської мистецької школи.