МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Transformation of the World Order

Transformation of the World Order 17 19 06 2022 5

17–19 червня 2022 року роботи «Transformation of the World Order» та «Internal Transformation for the Balance», виконані під керівництвом викладачів кафедри художнього металу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ Олександри Барбалат, Олега Гаркуса, Марка Луканюка та Юрія Козака, були представлені на Міжнародному ковальському фестивалі «FERRACULUM», який традиційно відбувається в австрійському місті Ібзіц, включеному до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Офіційну делегацію на запрошення організаторів мистецького заходу очолила директор КІПДМ ЛНАМ, професор Галина Юрчишин.

Міжнародний ковальський фестиваль «FERRACULUM» є потужним мистецьким заходом у галузі художнього металу на території ЄС.

У зв’язку з упровадженням воєнного стану в Україні автори робіт не мали змоги особисто відвідати цей захід, але виконані ними роботи було представлено на підсумковій виставці. Дипломи, подарунки й привітання від організаторів їм було урочисто передано в актовій залі КІПДМ ЛНАМ.

16 червня 2022 року відбулась офіційна зустріч із мером м. Ібзіц Герхардом Люгером, на якій обговорювалися можливості організації і проведення ІІ Міжнародного емальєрного пленеру для молоді. Протягом перемовин було визначено орієнтовну дату проведення мистецького заходу – червень 2023 року, та можливу кількість учасників, у числі яких, окрім інших, братимуть участь студенти КІПДМ ЛНАМ.

Також на зустрічі було затверджено концепцію проведення даної мистецької події, яка започаткована 2021 року в майстерні художнього металу КІПДМ ЛНАМ у рамках науково-дослідного проєкту Олександри Барбалат «Золотий Гамаюн».

Окрім іншого, у контексті проведення мистецької події заплановано організацію ІІ Міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Гаряча емаль у якості домінуючої вставки у творах ювелірного та декоративно-прикладного мистецтва».

Наразі тривають необхідні для впровадження мистецької події двосторонні організаційні та підготовчі роботи.