7 інтелектуальний онлайн турнір

19 травня 2023 року проведено 7 Інтелектуальний студентський онлайн турнір.

Організаторами онлайн турнірів традиційно є Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв (модератор – Олена Скаченко, завідувачка науково-методичного відділу) та Харківська державна наукова бібліотека імені В. Короленка (гуру інформаційних технологій – Катерина Вірютіна, завідувачка сектору інноватики відділу науково-методичної роботи).

Співорганізаторами сьомого турніру стали бібліотеки 22 закладів вищої та перед вищої (фахової) освіти України з Вінниці, Дніпропетровська, Донбасу, Житомира, Івано-Франківська, Києва, Косова, Луганська, Львова, Мукачева, Олександрії, Сум, Тульчина, Харкова, Хмельницького.

ТОП-11 фактів про 7 Міжнародний інтелектуальний студентський онлайн турнір «Українська вишиванка: оберіг, мистецтво, культурний код».

1. Турнір об’єднав команди із 22 закладів вищої та перед вищої (фахової) освіти України.
  2. До інтелектуального змагання долучилися українці з Австрії, Австралії, Італії, Німеччини, Польщі, Швеції, Шотландії.

1. На 27 хвилині заходу оголосили повітряну тривогу. Команди, які грали у бібліотеках, перейшли в укриття і продовжили змагання звідти.
  2. В онлайн вікторині на платформі Kahoot зіграли 134 учасники.
  3. Трійка переможців. Перемогу здобула студентка Сумського фахового коледжу мистецтв і культури імені Дмитра Бортнянського Юлія Дейман, набравши 18647 балів. Друге місце посів учасник команди Тульчинського фахового коледжу культури (Слободян) – 18609. На третьому місці – студент команди Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (Софія) – 17837.
  4. Під час представлення команд учасники проголошували гасла та поетичні рядки про вишивку, вишивання, вишиванки.
  5. Наталія Педан із Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва в інтерактивному спілкуванні із учасниками з’ясували різницю між традиційною вишивкою та сучасною вишиванкою.
Перша десятка команд учасниць
7 Міжнародного-інтелектуального студентського онлайн турніру
«Українська вишиванка як оберіг, мистецтво, культурний код»

19 травня 2023

1. Сумський фаховий коледж мистецтв і культури імені Дмитра Бортнянського (Дейман) – 18647
  2. Тульчинський фаховий коледж культури (Слободян) – 18609
  3. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського (Софія) – 17837
  4. Дніпровський національний -університет імені Олеся Гончара (Кароліна) – 16978
  5. Івано-Франківський національний медичний університет (Ерудити) – 15829
  6. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Харків (Степанова) – 15710
  7. Луганський національний-університет імені Тараса Шевченка (Вікторія) – 15603
  8. Донбаський державний педагогічний університет (Ліза) – 15337
  9. Київський національний університет культури і мистецтв (Кердан) – 14587
  10. Олександрійський фаховий коледж культури і мистецтв (ОФККіМ) – 14462

1. Чудовим сюрпризом став показ відео, де студентки Косівського фахового коледжу та Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ демонстрували неймовірні вишивані сорочки та ансамблі вишитого вбрання (дипломні роботи студентів цих закладів освіти).

1. 19 питань вікторини Kahoot розкрили таємниці і значення виразів: «білити біль», «мильна вишивка», сорочка «чумачка», вишИвана сорочка та ін.

1. Вперше у вікторині було використано типи питань «слайдер», «поставити мітку», «письмова відповідь» та «голосування».
  2. Хмаринка слів «Культурні коди українців», складена учасниками турніру на сервісі AnswerGarden, продемонструвала різні думки та ключі до розуміння культури України.

Запис турніру до Дня вишиванки можна переглянути на YouTube