ВИСТАВКИ

Виставка художнього дерева Мирослава Радиша "Я - Гуцул"

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Myroslav Radysh Ja Gutsul

   Мирослав Радиш – знаний художник із Гуцульщини, представник косівської мистецької школи художнього дерева. Упродовж багатолітньої творчої діяльності він сформував свій неповторний художній стиль, у якому присутні регіональні ознаки традиційної гуцульської різьби на дереві, національні форми та їх неповторне авторське поєднання. Великий трудівник та експериментатор, щирий і відвертий у своїй творчості Мирослав Радиш створює різноманіття художніх та естетичних образів.
   Художник володіє досконалою виконавською майстерністю, його вироби декоровані віртуозною сухою різьбою, інкрустацією різними матеріалами — деревом, бісером та металом. Часто автор поєднує контрастні за тоном та кольором породи дерева, що надає виробам особливого живописного ефекту.
   Показово, що за багатолітню педагогічну діяльність у Косівському коледжі декоративного мистецтва Мирослав Радиш підготував велике гроно учнів — послідовників, які не тільки здобули навики ремесла, але й сформувались як художники, здатні творити національне мистецтво.
Шановним глядачам пропонуємо зануритись у «гуцульський світ» Мирослава Радиша, захований у пишні орнаменти та їх нестримні ритми, у ліричні образи та національні архетипи.
Сподіваємось, що твори художника стануть натхненням у відновленні зранених війною сердець українців.

   Богдана Книш, м. Косів