Нові надходження до бібліотеки лютого-березня 2025

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Музей Патика. Видавництво Артбук, 2024. 128 с.: іл. [укр., англ..]
Буклет-каталог колекції Музею Патика – перше видання нової львівської інституції, яке вийшло друком до відкриття в серпні 2024 року. Текстова частина з розгорнутої статті мистецтвознавці Діани Клочко, біографії художника та інформації про віллу, у якій розміщено музей. Майже 100 мистецьких творів Володимира Патика в 2023 році подарувала народу України його дружина Романна Василина, що стало основою колекції і причиною відкрити персональний музей. Буклет насичений візуальною інформацією: репродукції графічних та живописних творів художника-модерніста та архівні фотографії. Для широкого кола поціновувачів мистецтва.

Катерина Косьяненко. Victory. Каталог виставки / національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького; 21.04 - 23.07.2023 р.; авт.-упоряд. Р.Косів. Львів; Київ, 2023. 120 с: 68 іл.- (текст укр. та англ. мовами)
Каталог творів відомої української художниці Катерини Косьяненко представляє роботи з дев”яти живописних серій, створених упродовж 2006-2022 років. Каталог видано до виставкового проєкту “Victory” в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (2023 р.). Назва проекту суголосна з назвою серії, яку авторка створила під час російсько-української війни.

Наша дума наша пісня не вмре, не загине. Виставка пам’яті кобзарів України: альбом. Львів: ФОП «Кичма», 2024. 227 с.
Цей мистецький альбом репрезентує виставковий проект, який покликаний через візуальний, вербальний та документальний ряди створити простір пам’яті про українських кобзарів, ліриків, музикантів та співаків, які творили за імперської та радянської доби, розкрити невмирущі цінності українців, що дозволили їм вижити як нації за умов бездержавності та нищення національної культури та її діячів.

NOWA IKONA. W DRODZE / redakcja Matensz Sora. Warszawa. 2024. 123 c.
Виставка в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького свідчить, що ікона – це не лише історичне явище. Це мистецтво живе, черпає з традиції і водночас міцно вкорінене в сучасності.

Собуцька Любава. Вишиті сорочки Покуття другої половини ХІХ- середини ХХ століття зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького: альбом-каталог. Львів: Національний музей у Львові ім.А.Шептицького; Майстер книг, 2024. 296 с.: іл. – Резюме англ.м.
Пропонований альбом-каталог є першим науковим опрацюванням колекції покутських вишитих сорочок другої половини ХІХ- середини ХХ століття зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. У виданні репрезентовано 101 сорочку з Городенківщини, Коломийщини, Снятинщини, Тисмениччини і Тлумаччини. У монографічній статті представлено історіографію дослідження, розглянуто шлях надходження пам’яток до музею, здійснено поділ сорочок за характерними ознаками в межах певного району Покуття, простежено особливості крою та різноманітних технік вишивання. Альбомна частина містить світлини загального вигляду сорочок, а також певних деталей. Видання, що впроваджу в науковий обіг низку унікальних пам’яток із колекції Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, проілюстровано світлинами з музейної фототеки.

Tags: