За вагомі здобутки й особистий внесок у розвиток науки України доктора філософських наук, професора кафедри історії мистецтва та соціально-гуманітарних наук РІЧАРДА АНАТОЛІЙОВИЧА ГОРБАНЯ відзначено Національним визнанням «НАУКОВЕЦЬ РОКУ 2024» з врученням ордена, Подячного листа Національної академії наук України та Книги пошани:
6 грудня у місті Львів підведено підсумки V Міжнародної наукової програми «Наукова еліта України» з визначенням кращих науковців, які удостоєні почесного звання «Науковець року». Програма сприяє популяризації наукових і науково-педагогічних працівників, що професійно займаються науковою діяльністю, мають значні досягнення, збагачують і розвивають галузь, вона розкриває конкретні здобутки та дає можливість відзначити заслуги національної наукової еліти. Цей захід реалізується за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Спілки освітян України, Національної академії медичних наук України, Академії будівництва України, Національної академії аграрних наук України, Національної академії правових наук України, Академії наук вищої освіти України, а також органів державної влади і громадських об’єднань.
Майже чверть століття науково-освітня діяльність Річарда Анатолійовича пов’язана з Косівським інститутом прикладного та декоративного мистецтва. Наполегливою, самовідданою працею у сфері гуманітарної науки й освіти український релігієзнавець і філософ виховав не одне покоління фахівців мистецтва та культури, а своїм творчим потенціалом він безнастанно навертає молодь на шлях наукових досліджень національної культури, зокрема культури Прикарпаття. Адже професор Горбань є учасником 50 міжнародних наукових конференцій і автором понад 200 наукових праць українською, польською, англійською мовами з філософії, релігієзнавства, теології, канонічного права, опублікованих в Україні, Європі, Туреччині, Канаді, США. У своєму науковому доробку професор уперше запропонував концептуальне бачення філософсько-богословської спадщини культурно-громадських діячів Прикарпаття Тита Галущинського, Миколая Чарнецького, Софрона Мудрого як теоретично-практичного підґрунтя державобудування. Включив у науковий дискурс соціогуманітарних наук поняття «особоцентризм», «війна-геноцид». Увів у коло філософських наук проблематику християнського персоналізму, зокрема української екзистенційно-кордоцентричної думки, пов’язану з формуванням цивілізаційної особоцентричної парадигми як реальної альтернативи економікоцентричному сучасному світогляду, перманентні кризи якого спричиняють світові війни і породжують тоталітарні режими.
Нагородження відбулося у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності. Орден і Подячний лист від президента НАН України Річарду Анатолійовичу вручила суддя Конституційного суду України, доктор юридичних наук, професор Оксана Грищук.
Найщиріші привітання від працівників кафедри історії мистецтва та соціально-гуманітарних наук і колективу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ з високою нагородою. Пишаємося нашим колегою та його досягненнями. Нових здобутків на ниві української науки й освіти, шановний Річарде Анатолійовичу!