Підготовка до ЄВІ з англійської – що потрібно знати та як складати

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Якщо ви плануєте вступати на магістратуру, то вже знаєте, що вам необхідно буде скласти ЄВІ з іноземної мови. Єдиний вступний іспит є обов'язковим із 2020 року. Програма тестування відповідає рівням володіння мовою В1-В2. Іспит має два блоки з 6 вправ, які загалом складаються з 42 запитань. На виконання всіх завдань вам відводиться 1 година.

З урахуванням особливостей іспиту підготовка до ЄВІ з англійської має ґрунтуватися на вимогах, які виставляються до кандидатів. Вони доступні, знайти їх можна на офіційному порталі іспиту. Там є вся необхідна інформація для учасників.

ЄВІ з англійської мови схожий на ЗНО, але націлений на перевірку двох основних навичок студентів:

  • читання (22 запитання) – перевіряється вміння студента читати й розуміти тексти на різні теми, визначати мету та ідею написаного, виділяти основну інформацію та деталі, робити висновки;
  • використання мови (20 запитань) – визначається рівень граматичних та лексичних компетентностей учасника ЄВІ; очікується, що студент знає та вміє використовувати певні правила граматики та лексику залежно від контексту.

Список літератури:

 Онлайн-ресурси, вправи, блоги:

 bbc.co.uk/learningenglish — BBC Learning English. Величезний вибір безкоштовних матеріалів, статей, завдань для різних рівнів.

 learnenglish.britishcouncil.org — British Council Learn English. Також сила-силенна навчальних матеріалів для всіх рівнів.

 cambridgeenglish.org/learning-engl…/activities-for-learners/— сайт Cambridge Assessment English, на якому зібрано багато вправ для різних рівнів.

 dictionary.com — не лише словник, а й блог зі статтями про походження різних слів і виразів, тести, кросворди, ігри в слова, рубрика «Слово дня».

 dictionary.cambridge.org — онлайн-версія словника Cambridge English Dictionary. Теж цікавий блог, є довідник з граматики.

 merriam-webster.com — провідний словник американської англійської. І на цьому сайті багато ігор, тестів та гарних статей для любителів мови. Наприклад, рубрика «Words we’re watching» — про слова, яких поки що немає в офіційних словниках, але чия популярність зростає і лексикографи замислюються над тим, щоб додати їх у реєстр.

 ldoceonline.com — Longman Dictionary of Contemporary English. Там ви знайдете не лише пояснення слів, а й правильну транскрипцію та озвучення (в британському й американському варіанті). Чим може бути корисний сайт: у них є кластери слів за темами. Обираєте ту, що цікавить вас — і маєте готовий глосарій з прикладами вживання і вимовою.

 oxfordlearnersdictionaries.com — Oxford Learners’ Dictionaries. Теж є транскрипція і списки слів за темами. А в розділі Text Checker ви можете вставити будь-який текст, обрати рівень і система зробить для вас вправу з нього.

 vocabulary.com — сайт для вивчення англійських слів. Вводите свій список, вставляєте шматок тексту чи обираєте одну з уже наявних тем, і сайт створює для вас тест.

 italki.com — сайт пошуку співрозмовників для навчання в тандемі. Вчіть англійську з британцями й американцями, а за це навчайте їх своєї рідної мови. Ще там можна писати тексти, і носії мови будуть їх редагувати.

 Youtube-канали, відеоуроки, подкасти:

 YouTube => BBC Pronunciation Tips — Уроки вимови від BBC.

 engvid.com — безкоштовні відеоуроки англійської мови, записані командою вчителів. Цікаві, динамічні, зрозумілі пояснення від талановитих колег.
 YouTube => English with Lucy — в Люсі Белли Ерл дуже красива британська вимова. А ще вона цікаво розповідає про різні аспекти англійської мови, особливо в контексті своєї культури.

 YouTube => MmmEnglish — Емма, ведуча цього каналу — австралійка. Знімає багато відео не тільки про вивчення англійської, а ще й про те, як говорити нею впевненіше й розкутіше, подолати розмовний блок.

 YouTube => Amy Walker — Емі Вокер не дає багато порад, але ви можете все одно заглянути на її канал і подивитися, як вона з легкістю імітує більш як двадцять акцентів англійської мови і кілька іноземних, включно з російським. Натхнення для тих, хто думає, що ніколи не зможе виправити свою вимову.

 teacherluke.co.uk — Luke’s English Podcast. Цікаві довгі подкасти для advanced learners про міжкультурну комунікацію, життя в Британії й Франції і, звичайно ж, англійську мову.

 YouTube => Lexical Lab — канал Г’ю Деллара і Ендрю Воклі, відомих методистів і вчителів англійської. У них є серія One-Minute English, де Г’ю розбирає різні автентичні англійські вирази і приклади їх вживання.

 Книги для самостійної освіти:

 Кембриджська серія In Use. У ній є посібники з усіх категорій: English Grammar in Use (це та сама граматика Мерфі), English Vocabulary in Use, English Collocations in Use, English Idioms in Use, English Phrasal Verbs in Use, English Pronunciation in Use. Підручники, побудовані за принципом: пояснення — вправи. Ідеальні для самоосвіти. Є різні рівні.

 Grammarway by Virginia Evans and Jenny Dooley. Підхід до граматики: ґрунтовний, з термінами і розжовуванням усіх деталей. Є чотирьох рівнів.

 Oxford Word Skills by Ruth Gairns and Stuart Redman. Лексика. Люди, що займалися за цими книжками, хвалять їх за логічне й структуроване подання інформації. Є для трьох рівнів: Beginner, Intermediate і Advanced.

 Oxford Word Skills: Idioms and Phrasal Verbs, ті ж автори. Англійські фразеологізми і фразові дієслова, організовані за темами.

 Work on Your Accent by Helen Ashton and Sarah Shepherd. Зрозуміло про англійську вимову, поради і вправи для зменшення акценту, є аудіо.

 Навчальні та розважальні англомовні ресурси:

 khanacademy.com — вивчайте математику, економіку, фізику, хімію та ще багато дисциплін зі шкільної програми онлайн, англійською мовою.

 edx.com — курси від крутих університетів онлайн.

 YouTube => CrashCourse. Історія, література, точні та природничі науки в коротких та веселих лекціях.

 YouTube => The School Of Life. Канал про психологію й філософію.

 YouTube => Absolute History. Як зрозуміло з назви, канал про побут людей з минулих сторіч.

 YouTube => Saturday Night Live — всесвітньо відоме американське комедійне шоу. Деякі скетчі на політичні теми може бути важко зрозуміти без попереднього знайомства з американськими реаліями.

 Всі канали BBC: від новин і роликів про дику природу до комедійних замальовок та історичних документальних фільмів — у них є якісний англомовний контент на будь-який смак. Також роблять подкасти.

 YouTube => Epicurious. Для любителів готувати, їсти і дивитись на красиву їжу: рецепти, тонкощі приготування різних страв і всякі неординарні речі.

 ed.ted.com — промови від найрізноманітніших спікерів, професіоналів у своїх галузях, на будь-які теми