ВИСТАВКИ

Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва: навчання та культуротворчість

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 13 02 2024 Vystavka Kipdm Lnam Navchannja Ta Kuliyturotvorchistiy

Виставка курсових та дипломних робіт студентів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва та Косівського фахового коледжу Львівської національної академії мистецтв представлена у виставковій залі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.
Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва має 142-літню історію розвитку, починаючи від часу заснування в Косові Ткацької промислової школи (1882). Згодом на базі школи створено училище гуцульського народного мистецтва, далі – технікум народних художніх промислів, Косівський коледж прикладного та декоративного мистецтва. 2000-го року отримав статус вищого навчального закладу – Косівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва.
Сьогодні Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв здійснює освітню діяльність як вища мистецька школа, формуючи в реґіоні культурно-естетичний рівень народного та професійного мистецтва. Інститут випускає фахівців першого бакалаврського рівня за спеціальностями: 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (монументально-декоративний живопис, художні вироби з дерева, художній метал, художня кераміка, художній текстиль, художні вироби зі шкіри); 022 «Дизайн» (графічний дизайн, дизайн одягу (взуття)). Відбулись випуски магістрів за освітньою програмою «Декоративне мистецтво». У структурі інституту функціонує Косівський фаховий коледж прикладного та декоративного мистецтва.
Доброю ознакою творчої активності викладачів і студентів є успішна репрезентація навчального закладу на міжнародних та всеукраїнських художніх виставках, участь у фестивалях, конкурсах, пленерах і симпозіумах, організовані колективні й персональні виставки творчих робіт, рекламні покази моделей одягу та проведення майстер-класів.
В експозиції виставки у Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника представлено роботи студентів різних років виконання. Творчі пошуки молодих мистців під керівництвом досвідчених художників-педагогів переконливо засвідчують, що професійна мистецька школа базується на глибокому вивченні традицій народного мистецтва Гуцульщини, зміцненні взаємозв’язку народного та професійного мистецтва.
Творчі роботи з художнього різьблення по дереву, кераміка, гобелени, малярство, ткацтво й вишивка, вироби зі шкіри та металу відтворюють концептуальну сутність розвитку Косівської мистецької школи, що ґрунтується на автентичній культурі Гуцульщини. Адже змістова компонента фахової мистецької освіти в напрямі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва у Косівському інституті має під собою міцний фундамент народного мистецтва, виплеканого віками.